Biļetes
Padures muižā vēl viens ļoti skaists koncerts. Manuprāt ideāli saskan ar muižu un tās atmosfēru. 2024.gada 24. februārī plkst. 17.00 Padures muižas lielajā zālē koncertprogramma Viedais fonogrāfs. Koncertprogrammā "Viedais fonogrāfs" krustojas vēsturiskie, pagātnes impulsi ar mūsdienīgu skanējumu un pasaules mūzikas atbalsīm. Tas ir “kāda vīra stāsts” par dzīvošanu šodienā, cerot un plānojot nākotni, laiku pa laikam pārceļoties pagātnē, bez kuras šodiena nebūtu iespējama.
Dziesmu tautiskā romantisma ievirze rada tādu kā ugunskura dziesmu izlasi, ko piedzīvot ne tikai vasaras siltākajās naktīs, bet arī iesākot ziemas kopā būšanas tradīcijas. Dziesmu aranžējumi un izpildījuma maniere, lielā mērā, ir balstīti uz to autora, Arņa Veisbārža, ”puķu bērna laika” bohēmistisko izpratni par muzikālo skanējumu un atšķiras no šī brīža Latvijas mūzikas tirgū piedāvātā. Tautas dziesmas vēstījums atklājas koncertprogrammas dziesmu vārdos, kuri patapināti no latviešu tautas dainām un piedzīvojuši oriģinālpapildinājumus.
“Viedais fonogrāfs” melodijas izpaužas kā stāstījums par iepriekšējo paaudžu cilvēku ikdienas dzīvi,- tas ir emocionāls pieredzes, teleportēšanās stāsts personīgo atmiņu labirintos. Koncertprogramma atklāj filozofisku, bet optimistisku un gaišu nākotnes atskatu pagātnē. Vedības ir viena no un skatītas kā vienas no nozīmīgākajiem latvieša dzīves godiem. Programmas melodijas aicinās kā griezties šķietami zināmajos un latvieša dvēselei pazīstamajos ritmos, tā cerīgi pārdomāt aizgājušo un tā potenciālu pārtapt gaišos nākotnes notikumos. Pilna emociju gamma aizraujošā mūzikas ceļojumā, apvienojot tradicionālās tautas mūzikas akustiskās ģitāras melodijas ar mūsdienu skanējumu.
Programmas nosaukumā “viedums”, lasāms kā cilvēciskais - tas ko iespējams rast tikai cilvēkos - vecākos un vecvecākos, māsās un brāļos, mūsu senčos un saknēs, kuru tradīciju ietvarā saglabājam kā latviešu folkloras godu svinēšanā, tā ikdienas dzīvē. Bet ierīce - fonogrāfs, ar savu funkcionālo nozīmi, bija priekšvēstnesis daudzām ierīcēm, kuras mēs izmantojam šodien un izmantots mūzikas ierakstīšanā un atskaņošanā.
Šīs koncertprogrammas ietvaros ar mūzikas atskaņošanu nodarbojas latviešu ekoloģiskās mūzikas mūziķis Arnis Veisbārdis un basģitārists Kārlis Alviķis un perkusioniste Emīlija Fricsone.